Przez odzież ochronną rozumie się odzież, która zastępuje lub zakrywa odzież osobistą i która ma na celu zapewnienie ochrony przed jednym lub kilkoma niebezpieczeństwami, w zasadzie: Urazy ciała spowodowane agresją zewnętrzną. Zagrożenia dla zdrowia lub dyskomfort związany z używaniem odzieży ochronnej.
W 1986 r. Unia Europejska, dyrektywa 89/686/EWG Rady Zarządzającej z dnia 30.11.1989 r., ustanawia minimalne przepisy bezpieczeństwa i ochrony zdrowia dotyczące stosowania przez pracowników środków ochrony indywidualnej w miejscu pracy. Do celów wspomnianej dyrektywy, indywidualny sprzęt ochronny (PPE) jest rozumiany jako każdy sprzęt przeznaczony do noszenia lub trzymania przez pracownika w celu ochrony go przed jednym lub większą liczbą zagrożeń, które mogą zagrażać jego bezpieczeństwu lub zdrowiu w pracy, a także wszelkie uzupełnieniem lub akcesorium przeznaczonym do tego celu.
Podczas gdy dekret królewski 773/1997 z dnia 30 maja w sprawie minimalnych przepisów BHP odnoszących się do stosowania przez pracowników środków ochrony osobistej, określa indywidualny sprzęt ochronny jako „wszelkie wyposażenie przeznaczone do noszenia lub trzymania przez pracownika w celu ochrony go przed więcej zagrożeń, które mogą zagrażać jego bezpieczeństwu lub zdrowiu, a także wszelkie dodatki lub akcesoria przeznaczone do tego celu”, z wyłączeniem następującego sprzętu:
ubrania robocze i uniformy, które nie są specjalnie przeznaczone do ochrony zdrowia lub bezpieczeństwa.
służb ratowniczych i ratowniczych.
służb wojskowych, policyjnych i organów ścigania.
środków transportu drogowego.
Wyposażenie sportowe.
materiał samoobrony lub odstraszający.
przenośne urządzenia do wykrywania i sygnalizowania zagrożeń i czynników uciążliwych.
Nasi klienci nam ufają
Opinie naszych klientów
Otrzymuj nasze wiadomości