Dowiedz się, jak dbać o bonsai, korzystając z zaleceń firmy Brycus.
Niezależnie od tego, czy znasz się na uprawie bonsai, ważne jest, aby pamiętać, że celem jest sprawienie, aby wyglądał jak najbardziej naturalnie.
W końcu to wciąż drzewo, które przez tysiąclecia przechodziło techniki, aby można je było zebrać w doniczce. Aby to zrobić, musisz znać kilka czynników, które wpływają na jej uprawę.
Po pierwsze, bonsai do wnętrz wymaga innych warunków temperaturowych i świetlnych niż te na zewnątrz.
W ten sposób zewnętrzna jest w stanie wytrzymać mroźną zimę, podczas gdy wewnętrzna potrzebuje ciepła w tym czasie.
Ten typ drzewa można podzielić na kategorie według wysokości i kształtu. W ten sposób znajdujemy Shito, najmniejszy rodzaj bonsai. Wręcz przeciwnie, Omono może osiągnąć 120 centymetrów wzrostu.
Biorąc pod uwagę kształt pnia, nachylenie i koronę, możemy znaleźć różne rodzaje bonsai, takie jak Chokkan, które charakteryzuje się pniem, który stopniowo zmniejsza swoją grubość od podstawy w kierunku gałęzi oraz Moyogi, którego sylwetka jest zakrzywiona.
Inne, które przyciągają uwagę, to Fukinagashi, którego tłumaczenie to „drzewo zamiatane wiatrem” w wyraźnym nawiązaniu do jego pochylonego wyglądu; Kengai, którego gałęzie przybierają kształt wodospadu; i Yose-ue, które składa się z kilku bonsai posadzonych w tym samym pojemniku, jak las.
W Brycus znajdziesz szeroką gamę bonsai skatalogowanych według rodzaju, wieku, siedliska, płci i pochodzenia. Niektóre przykłady to Zelkova, Portulacaria, Malus, Juniperus i Fraxinus bonsai.
Na etapie rozwoju można użyć tzw. doniczki treningowej, wykonanej z ceramiki, która umożliwia prawidłowy wzrost bonsai. Niektórzy eksperci zalecają nawet dodawanie sit, aby rosło szybciej.
A kiedy zakończy proces wzrostu, zostaje przeniesiony do tak zwanego donicy wystawowej. W ten sposób zagwarantujesz roślinie odpowiednią pielęgnację.
Do głównych wskazówek ekspertów należy nawożenie bonsai przez cały rok i obserwowanie wilgotności podłoża. Za każdym razem, gdy ją podlewasz, powinieneś używać konewki, której główka składa się z małych otworów, dzięki czemu pokrycie wodą będzie równomierne w całej roślinie.
Dodatkowo zaleca się okresowe podlewanie bonsai, aż podłoże będzie stopniowo nasiąknięte, oraz codzienne nawilżanie korony drzewka za pomocą spryskiwacza.
Z drugiej strony ostrzegają, że pozostawienie wody w podstawce doniczki może zaszkodzić korzeniom. Z tego powodu zaleca się umieszczenie pod bonsai warstwy gliny wulkanicznej. W ten sposób roślina będzie miała wystarczającą ilość wilgoci, aby zachować zdrowie.
Czynnik ten ma decydujące znaczenie przy uprawie bonsai w pomieszczeniach, ponieważ potrzebuje ono światła do wzrostu.
Dobrym miejscem do umieszczenia go może być okno, chociaż należy uważać na efekt powiększenia, jaki może generować szkło. Tak więc, aby zapobiec spaleniu i odwodnieniu rośliny z powodu nadmiernego ciepła, latem zaleca się, aby bonsai znajdowały się nieco dalej od okna.
Wygodne jest również obracanie garnka co najmniej raz w miesiącu. Gwarantuje to równomierny wzrost bonsai.
Kolejną podstawową radą jest przycinanie bonsai, które jest praktycznie takie samo, czy to w pomieszczeniu, czy na zewnątrz. Jednak szczególną uwagę należy zwrócić na rozwój bonsai w pomieszczeniach, ponieważ stale rośnie, zwłaszcza wiosną i latem, kiedy należy przeprowadzić przycinanie. b>.
Mając to na uwadze, należy pamiętać, że ścięcie pąka oznacza rozłożenie siły na resztę drzewa. Dzięki temu jego gałęzie lepiej się rozwijają i rosną bardziej równomiernie. Dlatego przycinanie powinno odbywać się za każdym razem, gdy pęd przekracza trzy wierzchołki, czyli odległość między liśćmi.
Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o tej starożytnej sztuce, śledź nas na Facebooku i Instagramie i podziel się swoimi doświadczeniami z uprawy bonsai.
Nasi klienci nam ufają
Opinie naszych klientów
Otrzymuj nasze wiadomości